BANYOLAR - "ultrasonik" - "sweep & degass & pulse fonksiyonlu"

Yeni jenerasyon ultrasonik banyoların teknik özellikleri klasik banyolar ile benzer olmakla beraber “sweep” , degass” ve “pulse” fonksiyonları ile donatılmışlardır.

Sweep fonksiyonu:

Çalıştığında frekans gücü 34 kHz ile 37  kHz arasında devamlı değişkenlik göstererek dalgaların homojen yayılımını sağlar.

 “Sweep” fonksiyonu kavitasyondan arındırılmış hızlı temizliği ve artan ultrasonik enerji gücü sayesinde dalgaların sepetten daha hızlı geçerek etkin temizliği garanti eder

 “Degass” fonksiyonu :
Temizleme çözeltisi içindeki gaz kabarcıklarının kısa aralıklar ile yoğun  ultrasonik dalga bombardımanı altında  yüzeye itilerek patlatılmaları ve ortamdan yok edilmeleri prensibi ile çalışır. Sıvı içerisinde çok daha serbest hareket ederek  temizleme işleminin çok daha etkin yürütülmesini garanti eder.

Pulse fonksiyonu

Kısa aralıklar ile ile aktif gücü ortalama %20 artırır ve dalga boyu performansının güçlenmesini garanti eder. Kavitasyondan arındırılmış hızlı temizliği ve artan ultrasonik enerji gücü sayesinde dalgaların sepetten daha hızlı geçerek etkin temizliği garanti eder.

degass nedir ?

Ultrasonik temizlik vakum oluşumlu ince hava kabarcıklarının şiddetle patlamaları sonucu çıkan enerji ile sağlanır.

Yeni doldurulmuş bir ultrasonik banyo içindeki çözünmüş hava ve gaz kabarcıkları ultrasonik enerjiyi emerek temizleme performansını azaltır.

Degass özelliği temizleme çözeltisi içindeki gaz kabarcıklarının kısa aralıklar ile yoğun  ultrasonik dalga bombardımanı altında  yüzeye itilerek patlatılmaları ve ortamdan yok edilmeleri prensibi ile çalışır.

Degass fonksiyonu ultrasonik dalgaların  sıvı içerisinde çok daha serbest hareket ederek  temizleme işleminin çok daha etkin yürütülmesini garanti eder.

degass işlemi nasıl yapılır ?

Her çalışma günü başlangıcında ultrasonik banyo içindeki sıvının degass yapılması şiddetle önerilir.

Tankı limitine kadar doldurun ve bir kaşık yıkama deterjanı ilave edin. Deterjan suyu yumuşatacak ve degass işlemini hızlandıracaktır.

Sıcaklığı 60 °C’a ayarlayın. Sıcaklığa ulaşınca degass işlemini başlatın ve 10 dakika süre ile devam edin.

Degass işlemi sıvıyı temizleyecek ve ultrasonik banyonuz optimum performans ve verim ile çalışacaktır.

Verimli çalışma için ankınızı her doldurduğunuzda degass işlemini yapmanız önerilir.

Ürün ayrıntıları için tıklayınız​


  

Hızlı Menü
Ürünler