Tarihçe

1983

Kutay Şirketler grubuna bağlı olarak, ilk temelleri Ankara Çankaya’da bir dairede atılan şirketimiz, kurucumuz Faruk Kutay’ın önderliğindeki 5 kişilik kadrosu ile “Kutay Laboratuvar Ürünleri Ltd. Şti.” ünvanı ile ticaret hayatına başlamıştır.

1985

Cihaz sektöründe kısa sürede kendisine itibarlı bir yer edinen şirketimiz, yurtdışı pazarında aktif rol almaya başlamış ve ilk yüklü ithalatını gerçekleştirmiştir.

1986

Tarihindeki ilk yurtdışı fuarına Pekin’de katılmıştır. Bu adım ileriki yılarda dünyanın önde gelen markalarından birini yaratan şirketimiz için önemli bir tecrübe olmuştur.

1988

Ticaret hayatındaki 5. senesini başarıyla dolduran şirketimiz, IKA ve Memmert gibi dünyanın en belli başlı markalarının Türkiye temsilciliklerini alarak portföyünü genişletmiştir.

1989

Gelişen Türkiye’nin şartları ve olanakları ile paralel olarak geleceğe yönelik önemli bir kararla merkezimiz Ankara’dan İstanbul’a taşınmıştır.

1990

Yine geleceğe yönelik bir karar ile şirketimizin ticari ünvanı, halen aktif şirketlerimizden biri olan “İnterlab Pazarlama Ltd. Şti.” şeklinde değişmiştir.

1992

Her geçen sene pazar hakimiyeti artan ve Türkiye genelinde daha fazla noktaya hizmet veren şirketimiz, stratejik bir kararla kuruluş şehri olan başkent Ankara’da ilk şubesini açmıştır.

1993

Kendi kaynakları ve kadrosu ile merkeze bağlı şubeleşmeye devam eden şirketimiz,  ulaşım ve lojistik planlaması açısından önemli bir adım olarak Türkiye’nin en büyük ve hızlı gelişen şehri İstanbul’da ilk şubesini açmıştır.

1994

Şirketimiz tarihi ve vizyonel bir karar ile o günlerde kendisi için yeni bir alan olan laboratuvar sarf malzemeleri pazarına giriş yapmış ve 10 senelik başarılı tecrübesini yıllar sonra bir dünya markası yaratacağı bu sektörde arttırmaya karar vermiştir.

1996

Artan iş hacmi ve ürün gamı doğrultusunda daha geniş stoklama ve yönetim alanına ihtiyaç duyan İnterlab, İstanbul Hadımköy'de kendine ait 7.800 metrekare kapalı alana sahip yönetim, depolama, lojistik ve merkezi satış hizmetleri yürüttüğü modern tesislerine taşınmıştır.

Bütün kıyı Ege ve iç kısımları içine alan geniş bölgede daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek adına Interlab’ın üçüncü şubesi İzmir’de faaliyete başlamıştır.

Cam laboratuar ürünleri fabrikasını kurarak önemli yatırımlara imza atmıştır.

1997

İnterlab’ın kendi markası olan Isolab kurulmuştur.

Adana ve Eskişehir şubeleri açılmıştır.

1998

Plastik üretimi başlamıştır.

1999

İlk kez ihracat satışı gerçekleşmiştir. İnterlab uluslararası alanda satış yapan bir şirket haline gelmiştir.

2003

Uzakdoğu pazarına girilmiştir.

2008

Steril alan oluşturulmuştur.

2009

İlk metal üretimi başlamıştır.

Kıraç’ta yeni bir depo açılmıştır.

2014

  • 12.700 metrekare kapalı alana sahip merkez lojistik binası açılmıştır. Böylece toplam kapalı alan kapasitesi 19.800 metrekareye ulaşmıştır.

2017

  •  İNTERLAB 30 yıllık tecrübesinden aldığı güçle bugüne ayak uydurarak online satış kanalını kurmuştur. ISOLAB Türkiye Online Satış sitesinde satışlara 2017 yılı ile beraber başlanmıştır. 

2018

  • ISOLAB'ın yeni ürün grubu olan ISOLAB Chemicals ürünlerinin satışına başlandı.  
Hızlı Menü
Ürünler